Agrives

Hakkımızda

AGRİVES A.Ş. ülkemizde Tarım, Hayvancılık ve Hırdavat grubunda yıllara dayalı geçmişi bulunan FİŞEK GROUP iştiraki ile kurulmuş, kuruluş öncesinde, faaliyet konusu ürün için çok uzun süren AR-GE çalışmaları yapmış, bu yatırım hazırlıklarının son dönemlerinde ise şirketleşmiş bir kurumdur.

Projenin  tasarlanması, hayata geçirilmesi sürecinde ilk günkü heyecanını asla kaybetmemiş, bu projeyi milli bir mesele olarak görmüştür. Proje Türk mühendisliğinin, Türk girişimciliğinin bir ürünü olarak anılacaktır. İlk adım olarak planladığımız bu projemiz, firmamızın ilke olarak belirlediği birinci 5 yıllık ve ikinci 5 yıllık vizyonlarında hayata geçireceği, gerekli altyapı çalışmalarına bugünden başladığı bir çok projenin ilk adımı olarak kabul edilmelidir.

Projenin bu güne ulaşmasında, gerek mühendislik, gerek tasarım, gerekse  kalitesi noktasında hiçbir taviz verilmemiş, mühendislik biliminin tüm imkanları en ince detayına kadar kullanılmış, her aşama, gerekli test süreçlerinin tamamlanması sonrasında uygulamaya alınmıştır.

Firmamız vizyonunda da belirlediği şekilde insanı ve doğayı esas alan anlayışının neticesi olarak güvenlik ve performansın en üst düzey olduğu bir çok amaçlı tarım aracı üretmiştir. Kullanıcı emniyeti ve çevre güvenliğini koruyacak, ulusal ve uluslararası her türlü standartlar uygulanmıştır.

Hem arazimim zorlu  şartlarında çalışacak, hem de karayollarında trafikte çıkacak  olmasını  ve asla hata kabul etmeyeceğini çok iyi biliyorduk.

KATSU, çift şase sisteminin birleşmesiyle oluşan, belden beşik sistemi ile hareket eden, güçlü bir şase sistemine sahiptir. Bu özelliği ile KATSU, kullanım kılavuzlarında belirttiğimiz şekli ile engebeli zorlu  arazi şartlarında dört tekerin yerden kesilmesini önleyecek, bu sayede hem aracın devrilmesini hem de 4 X 4 özelliğinin maksimum performansla çalışmasına olanak taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Aracımız, 4X4 ve 4×2 özelliğini kullanıcının tercihine  bırakarak, en uygun seçenekle kullanıma olanak sağlar. Şase yapısında kullanılan metaller ve kaynak uygulamaları uluslararası standartlarda üretilmiştir.

KATSU’da, dünyaca kalitesi kabul edilmiş Mitsubishi firmasının 3 silindir ,20.4 Hp ,dizel, su soğutmalı non stop, sessiz motorları tercih edilmiş ve Mutsubishi mühendisleri tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. KATSU çalışma özelliği ile güçlü ana şanzıman ve arazi şanzımanı ile maksimum performansa ulaşmıştır. 3 yana hareket edebilen damper sistemi ile kullanıcılarına önemli bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

KATSU, kullanıcısına  rahat ve konforlu bir sürüş sağlanması için, en uygun makas tasarımı yapılmış ve  yine aynı noktalardan amortisör sistemi ile de desteklenmiştir.

KATSU özel  kuyruk mili ve motor PTO özelliği ile kullanıcılarına bir çok alanda kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Bu özelliği ile kuyruk milinden hareket alan ilaçlama,gübre serpme,ot biçme,su pompası,kultuvatör ve kar küreme gibi bir çok aparat monte edilerek yüklü bir taşıma kapasitesi dışında da çok noktada fayda sağlayacaktır.

Bu proje çok amaçlı  tarım aracı projesi olup yoğun emek ve gayretlerimizin eseridir. Ülke ve dünya tarımına sağlayacağı katkılardan dolayı KATSU’yu çok seveceksiniz.

İşte bu yüzden sloganımızı da bu olmalı….